Verslag over de maand Januari, Restauratie Ontmoetingskerk te Bergen op Zoom


De foto's van de maand januari zijn onderverdeeld in verschillende pagina's
U kunt deze pagina's bereiken vanuit het menu aan de linkerkant of vanaf onderstaande links.

Menu onderdelen Verslag Januari:

Foto's 10 Januari
Foto's 22 Januari
Foto's 28 Januari

 

08-01-2003

Het is een hele bijzondere ervaring als jarenlange planning in enkele maanden tijd wordt omgetimmerd in realiteit. Er liggen stapels plannen en tekeningen en offertes. Er zijn keuzes gemaakt op allerlei gebied. De restauratiecommissie heeft in grote vrijheid en met groot vertrouwen van kerkenraad en beheerscollege haar werk kunnen doen. Dat maakt het natuurlijk wel spannender als mensen voor het eerst de resultaten in ogenschouw kunnen nemen van alles wat is gedaan. Het is dan ook heel goed (en met enige opluchting) om te horen dat u allen zo enthousiast bent over het bereikte resultaat tot dusverre ….. want we zijn nog niet klaar. Ook dat hebt u kunnen zien. Aan schilderwerk en stoffering is er nog veel te doen en er ligt nog een hele werklijst voor de vrijwilligers: jeugdzaal, keuken, grote zaal, buitenterreinen en tuinen, banken in de kerkzaal, kasten op het orgelbalkon, enz. Als restauratiecommissie hopen we deze week weer stoom op de machine te krijgen en volop door te gaan. Ook het orgel moet nog verder worden opgebouwd: nu zien we immers alleen nog maar een lege kast.

In de tussentijd zingen we bij de piano. Natuurlijk is dat even wennen voor organisten die nou eenmaal geen pianisten zijn. Misschien is er iemand onder u die pianist is en geen organist? Dan zouden we erg blij zijn met een bijdrage. Graag even contact opnemen met ondergetekende. Als laatste noem ik nog de pastorie. Zoals de bezoekers van de kerk hebben kunnen vaststellen heeft de pastorie op dit moment een oranje plastic “hoed”. Het hele dak is bedekt met plastic en gezien de enorme regenbuien van de laatste tijd laat het zich raden dat we dat niet droog kunnen houden. Het betekent nog even wat meer werk dan gedacht, maar dat komt ook wel weer goed. Vervolgens is de commissie nog steeds volop bezig met de financiering van e.e.a. Zoals het er nu naar uit ziet hebben we slechts met beperkte budgetoverschrijdingen te maken. Het blijft allemaal redelijk overzichtelijk, maar we praten wel over een begroting van meer dan 1 miljoen euro, inclusief orgel. Regelmatig komen er kleine en grote bedragen binnen, soms uit hele onverwachte hoeken. Daar zijn we erg blij mee. En vele kleintjes zijn net zo belangrijk als de soms wat grotere bijdragen. Op dit moment zitten we nog te hengelen naar subsidies en giften van ongeveer 50.000 euro. Er zal dit jaar ten minste nog één financiële actie komen, waarschijnlijk in de vorm van een cd-verkoop van het nieuwe orgel. We hebben er alle vertrouwen in dat dat gaat lukken.

Ad Petermeijer heeft het in zijn stukje al genoemd, maar ik verwijs er ook nog graag even naar: het weekend van 11,12 en 13 april moet u vast in uw agenda zetten want dan is het de bedoeling dat het orgel in gebruik kan worden genomen en dat de restauratie wordt opgeleverd. Bijzondere dank zijn we vooral verschuldigd aan alle vrijwilligers die voortdurend aan het werk zijn, zowel jong als oud. Bij een telling kwamen we op een ploeg van ongeveer 50 personen die meer of minder lang vrijwillig werk hebben verricht. Dit is onze echte rijkdom …. Al die inzet van personen. Deze inzet hebben we ook na de restauratie nodig om te komen tot een vitale kerkgemeenschap die diaconaal en pastoraal “haar mannetje” weet te staan. Want dat is natuurlijk de volgende uitdaging, na de restauratie. Graag nodig ik u daar toe uit. Een hartelijke groet aan u allen.
Willem Vermeulen

20-01-2003

Op de twaalfde was het heel druk in de grote zaal. De opening van het vernieuwde jeugdhonk vond daar plaats. Door de jeugd is er veel werk verzet en met resultaat. Heeft u daar ook naar het plafond gekeken?
Het geluid is gelukkig heel erg goed, zowel in de kerk als in de grote zaal is alles prima te verstaan. Ook de ringleidingen functioneren in beide ruimtes uitstekend. Ook de kerktelefoon doet het goed, zo bleek me bij navraag.
Nu na de vorst is het werk aan het dak van de pastorie en aan de platte daken van de zalen weer begonnen. Dat werd ook hoog tijd, gezien de lekkages.

De vloer van de kerk is geïsoleerd en met het dak gebeurt dat als het definitief waterdicht is. Voor het aanbrengen van deze warmte-isolatie hebben we subsidie gekregen. Evenals trouwens voor de winterschilder.
Wat gebeurt er nu? De vloerdekking in de gang en in de grote zaal wordt gelegd. Er komt een hekje langs de helling naar de ingang, evenals verlichting. De opbouw van het orgel begint. Volgende week komt boven beide ingangen de naam ONTMOETINGSKERK. De muurdecoraties in de kerkenraadkamer zijn aangebracht en de jeugdzaal is geschilderd. U ziet het, het werk is weer goed bezig.

Tot slot: de vrijwilligers. Ook zij zijn er weer en na de oproep in het vorige blad met nieuwe gezichten er bij. Geweldig, en dat na één oproep. En....de klussenlijst is bij de kosters. Iets voor u? ...Een daarvan is het opknappen van de kerkbanken.Daar wordt nu aan gewerkt en met, zoals u al heeft kunnen zien, een heel mooi resultaat.
A. Petermeijer.