Zondag 19 juni


19e Oecumenische Jazzkerkdienst in de Getrudiskerk op 19 juni

 

In een goed gevulde Getrudiskerk werd op vaderdag de Oecumenische Jazz-dienst opgeluisterd door
Maria Markesini begeleid door Bert ten Brink op het Ibach orgel.
Ook werd er medewerking verleend door het popkoor "You name it" onder leiding van Heleen Bout.

Popkoor You name it heeft met zo'n 40 enthousiaste mannen en vrouwen laten u horen hoe divers popmuziek kan klinken.
De leden van het eerste Bergse popkoor doen hun naam eer aan: ‘You Name It'...... wij zingen het!

Popkoor You Name It! treedt in en om Bergen op Zoom op, maar we laten ook van ons horen op verschillende festivals binnen en buiten de regio. Het grootste succes tot nu toe echter, was de deelname aan het  TV programma 'EO's Korenslag'. Hierin hebben we gestreden om de titel 'Beste koor van Nederland'. Een mijlpaal in ons bestaan!
Het koor brengt een breed repertoire voor een breed publiek.  Ondanks de successen van de afgelopen jaren zijn we nog volop in ontwikkeling.

De soliste Maria Markesini uit Griekenland zong een 5-tal schitterende nummers vanaf het balkon bij het Ibach orgel. In september van dit jaar zal het orgel volledig gerestaureerd zijn.

Pastor Ruud Smit en ds. Willem Vermeulen waren de voorgangers van deze dienst
Hier ziet u Bert van den Brink aan het werk.
Bert van den Brink is de eerste organist die jazz uit het pas gerestaureerde Ibachorgel toverde.
Hij begeleidt bovendien de Griekse zangeres Maria Markesini

De kinderen mochten naar voren komen en werden voorgelezen door de Brabantse voorleeskampioene Katelijne Vooijs uit Halsteren.
Ze las totaal 3 schriftlezingen voor. Het was geweldig om te horen hoe Katelijne het verhaal en dus de schriftlezingen vertelde
Uiteraard werd popkoor You name it professioneel begeleid door het combo:
pianist Toine Jimkes, gitarist Joska Veraart, drummer Kioga Veraart en basgitarist Mark Franssen.

De gehele dienst was live op televisie.
Zuidwest TV verzorgde de uitzending.
Klik HIER voor een directe link naar de uitzending.

Na de dienst werd er een kopje koffie aangeboden in de grote tent op de markt waar uiteraard de jazzmuziek op de achtergrond te horen was.