Najaar 2005

“425 jaar – vroom Bergen op Zoom”

Vroom Bergen op ZoomHet komende najaar is het precies 425 jaar geleden dat er in Bergen op Zoom een eerste predikant werd bevestigd. Er waren al wel wat protestanten en wat godsdienstoefeningen maar
vanaf november 1580 werd dat officieel met een dominee en een kerkenraad.

Vervolgens is het dit komende najaar de bedoeling om de Hervormde Gemeente en de Gereformeerde Kerk van Bergen op Zoom formeel met elkaar te fuseren tot de ene Protestantse Gemeente van Bergen op Zoom.

Beide bovengenoemde feiten hebben de kerkenraad geïnspireerd om dit najaar een bescheiden manifestatie te organiseren onder de titel “425 jaar vroom Bergen op Zoom”. We kijken dit najaar soms een beetje terug in de geschiedenis en staan ook stil bij de huidige stand van zaken, maar vooral ook willen we naar de toekomst kijken en een nieuwe fase in onze protestantse geschiedenis binnenstappen.

Op 28 augustus begint de serie activiteiten met de presentatie van een boekje waarin bloemlezingen uit de geschiedenis van het protestantisme in Bergen op Zoom. Burgemeester Polman heeft aangegeven hierbij aanwezig te willen zijn. Vervolgens is er 6 september een lezing en staan het open monumenten weekend en de startdienst ook in het kader van dit project. Er komt een tentoonstelling in de Gertrudiskerk, een muziekweekend, een scholendienst, en nog veel meer. Al deze activiteiten worden mede mogelijk gemaakt door subsidies van o.a. de gemeente Bergen op Zoom, het Prins Bernhardfonds e.a.

Uiteindelijk wordt op eerste adventszondag deze periode afgesloten met de fusie in aanwezigheid van de notaris. Waarvan akte, dus.
Voor een volledig overzicht van alle activiteiten kunt u terecht op de website en er zijn brochures in de kerk te vinden over dit project.

Redenen om terug te kijken en vooral ook vooruit te blikken. Aandacht dus voor de geschiedenis die achter ons ligt maar ook voor de toekomstdromen van de kerk.

 

Op deze pagina treft u informatie aan over de verschillende activiteiten die in het najaar van 2005 zijn gepland rondom het 425 jarig bestaan en de fusie.
Al deze activiteiten worden mede mogelijk gemaakt door subsidies van o.a. de gemeente Bergen op Zoom, het Prins Bernhardfonds e.a.

We hopen u hier of daar tegen te komen

Samenvatting van de activiteiten.

28 Augustus Presentatie van het boekwerk “Vroom Bergen op Zoom”.
6 September Lezing in de Ontmoetingskerk over de geschiedenis van de religie (Charles de Mooij). Aanvang 20.00 uur.
10 September Opening Boeyinga tentoonstelling in de Gertrudiskerk en onthulling predikanten-bord. Aanvang 10.30 uur.
10 September Open monumentenweekend zowel in de Ontmoetingskerk als Gertrudiskerk.
11 September Startweekend in de Ontmoetingskerk.
24 September Muzikale avond i.s.m. Johann Walther Kantorei uit Torgau in de Ontmoetings-kerk. Aanvang 20.00 uur.
25 September Partnerschapszondag in de Ontmoetingskerk .
31 Oktober Lezing in de Gertrudiskerk over de reformatie (Willem Vermeulen).
Aanvang 20.00 uur
6 November Speciale kerkdienst met de scholen en met de Lambertijnenhof in de Ontmoetingskerk.
27 November Presentatie cd “Er zit muziek in de Ontmoetingskerk III” t.b.v. project Foumban, tevens fusie van de Hervormde Gemeente met de Gereformeerde kerk tot Protestantse Gemeente te Bergen op Zoom.
Aanvang 10.00 uur.