22 Februari 2004

Verslag Vastenavond Kerkdienst

De oecumenische vastenavonddienst is vandaag alweer voor de 7e keer gehouden.
Traditiegetrouw is de dienst voorbereid door de werkgroep ‘oecumenische jongerenvieringen’ en is medewerking verleend door een dweilband (dit jaar ‘Oor nouw us’), een projectkoor o.l.v. Meike van Warmoeskerken en enkele solisten. Me blaze n’s ‘òòg van de tore was het thema voor de dienst.
In een "uitverkochte" Gertrudiskerk werd, deze traditionele oecumenische kerkdienst gehouden.
Een echt Bergs gebeuren waar de hele stad voor uit loopt.

Voorganger Ignatius van Neerven moest aan de kerkgangers meedelen dat zijn collega ds.Willem Vermeulen helaas wegens ziekte verstek moest laten gaan.
Bijzonder jammer want Willem Vermeulen hoort daar, als mede organisator, natuurlijk gewoon bij!
Zijn vrouw Lia Vermeulen nam op bijzondere wijze enkele taken van haar zieke echtgenoot over.
Pastor van Neerven sprak de hoop uit dat ds. Vermeulen de dienst vanaf zijn ziekbed achteraf zou kunnen goedkeuren.


Dweilband 'Oor nouw us' en een blazersensemble zorgde voor de muzikale begeleiding van gemeentezang en koor.
Het projektkoor, combo en kinderkoor, speciaal voor deze dienst samengesteld, stond, voor de laatste keer o.l.v. Meike van Warmoeskerken.
Sophie van Leeuwen en Roosje Hendriks zongen, vanaf de bouwsteiger, de sterren van de hemel met het duet "Out on my own"

In de kerk was een steiger geplaatst met een haan, net als buiten om de toren van de Peperbus. Op de steiger verscheen Bob de Bouwer, die voor de reparatie van de Peperbus hulp nodig had van de kinderen. Ook kwam er een heks, die hoog van de toren wilde blazen over de vastenavond in Bergen op Zoom. Dat blazen maakte pas echt indruk toen iedereen in de kerk meedeed.

Het kindervastenavendkoor zong samen met de heks Wana 'Kreukel kriebel kraai'
Het oecumenische karakter van de vastenavonddienst kwam nog extra tot uitdrukking door vier jongeren uit de Ulu moskee, die sas speelden. Ze brachten een oud Turks lied ten gehore.
Vanuit de katholieke en de protestantse kerk hebben enkele jongeren de steigers beklommen om liederen te laten horen.
Hier ziet u Olivier Vermeulen die de aanwezigen even meenam naar de musical Joe, waar hij het prachtig uitgevoerde "Inspiratie' ten gehore bracht.
In de verkondiging is stilgestaan bij Lucas 21: 1 – 4. Geven vanuit overvloed is relatief makkelijk, maar dit is geen reden om hoog van de toren te blazen. Geven vanuit armoede betekent alles geven. Alles geven is veel waardevoller.
Geven was uiteraard mogelijk in de collecten. De actiecollecte was dit jaar bestemd voor de stichting ‘tussen wal en schip’, die concreet hulp biedt aan mensen die in Bergen op Zoom in armoede leven. Iedereen kreeg een kans om vanuit zijn overvloed een beetje te geven aan deze mensen.